Pozycjonowanie stron www

Pozycjonowanie stron www to usługa mająca na celu zwiększenie liczby odwiedzin na stronie www. Dzięki usłudze pozycjonowanie Twoja strona znajdzie się na wyższych miejscach w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google, Yahoo, Altavista, MSN.

Wielu internautów korzysta z wyszukiwarek szukając informacji na konkretny temat. Poszukiwaną informacją może być produkt, usługa, oferta handlowa lub dowolna potrzeba internauty, którą w danej chwili chce zaspokoić.

Pozycjonowanie ma za zadanie pomóc Ci w pozyskaniu nowych klientów i rozwoju Twojej firmy. Od tego czy Twoja strona plasuje się na wysokich miejscach w wyszukiwarce, zależy liczba odwiedzin strony a także rozwój Twojego e-biznesu.

Jak pozycjonowanie może poprawić Twój e-biznes?

 1. Dzięki pozycjonowaniu Twoja strona www znajdzie się na wyższych miejscach w wyszukiwarce, po wpisaniu określonych słów kluczowych związanych z Twoim e-biznesem.
 2. Zwiększy się liczba internautów odwiedzających Twoją stronę www.
 3. Większość osób odwiedzających stronę www stanie się wkrótce klientami Twojej firmy i zwykłe odwiedziny zamienią się na realne zakupy.

Najważniejsze, że Klienci zrobią Zakupy w Twojej Firmie, a nie u konkurencji posiadającej podobną ofertę handlową.

Wiele osób korzystających z sieci uważa, że pozycja strony w wyszukiwarce odzwierciedla ważność firmy na rynku. Wniosek z tego, że im wyżej firma się znajduje, tym posiada większą renomę. Są też osoby, które nigdy nie przechodzą na kolejne, dalsze strony wyszukiwarki i korzystają tylko z pierwszych 10 wyników wyszukiwania.

Sami oceńcie, ile w tym stwierdzeniu jest prawdy, ale z całą pewnością można stwierdzić, że im strona znajduje się wyżej w wyszukiwarce tym lepiej dla firmy i internauty, który nie musi już dalej szukać Twojej Firmy…

Czym właściwie jest pozycjonowanie?

W chwili obecnej pozycjonowanie to odrębna dziedzina wiedzy budowania i optymalizowania stron www, mająca na celu poprawienie wyników wyszukiwania informacji. Dokonując dużego uproszczenia można powiedzieć, że pozycjonowanie polega na zwiększeniu dostępności do publikowanej informacji dla wyszukiwarek internetowych.

Prawidłowo zbudowana strona www zawierająca ciekawą treść merytoryczną, daje gwarancję sukcesu w Internecie. Niestety okazuje się, że czasem nawet dobrze zbudowana strona www nie pokazuje się na najwyższych miejscach, po wpisaniu jej słów kluczowych.

Co zatem jest powodem niskich pozycji w wyszukiwarkach?

Liczba stron www pojawiających się w sieci rośnie w dużym tempie. Wyszukiwarki stale zmieniają i ulepszają swoje sposoby przeszukiwania informacji. Programy odwiedzające strony www (roboty sieciowe) zmieniają algorytmy zbierania informacji.

Sposoby pozycjonowania, które sprawdzały się kilka lat temu, w tej chwili są nieefektywne i należy je zmienić.

Pozycjonowanie można uznać za proces stałego podnoszenia jakości strony www. Stale ulepszana budowa strony www, wygląd i aktualizacja treści nie tylko zwiększają pozycję w rankingach stron, ale także skutecznie pozyskują lojalnych użytkowników.

Internauci zachęceni wysoką jakością przekazu, powracają do serwisu w poszukiwaniu aktualnych informacji, a także nowych produktów i usług. Jakość ta buduje wizerunek firmy dbającej o klienta i jego potrzeby.

Jak zrobić skuteczne pozycjonowanie?

Pozycjonowanie składa się z kilku etapów. Zależą one od tego jak zbudowana jest działająca już strona.

W naszej firmie skupiamy się na następujących czynnościach:

 1. Zwiększenie dostępności informacji poprzez optymalizację objętości kodu html i budowy strony www pod kątem wyszukiwarki Google.
 2. Usunięcie treści nie związanych z tematem strony i profilem działalności firmy.
 3. Wybranie i wstawienie w stronę słów kluczowych, po których internauci mają trafiać na stronę www.
 4. Kontrola treści strony pod kątem gęstości występowania słów kluczowych.
 5. Optymalizacja znaczników META strony www odpowiedzialnych za wyszukiwarki.
 6. Poprawienie zawartości merytorycznej tekstów i uwypuklenie istotnych informacji w treści.
 7. Zgłoszenie strony www do wyszukiwarek i katalogów branżowych.

Najlepsze efekty pozycjonowania uzyskuje się dzięki systematycznym zmianom i co miesięcznej kontroli wyników. Jest to proces adaptacji do zmieniających się warunków technicznych i otoczenia (strony konkurencji), dlatego wymaga stałej uwagi i kontroli.

Ile kosztuje pozycjonowanie strony www?

Cena za pozycjonowanie strony www zależy od kilku czynników:

 • Ilość wybranych słów kluczowych.
 • Liczby wyszukiwarek, w których strona ma być pozycjonowana.
 • Konkurencyjności słów kluczowych w wyszukiwarkach internetowych.
 • Wielkości strony internetowej (wizytówka www, strona internetowa, sklep internetowy, system CMS, vortal, portal).
 • Wcześniejszych wyników pozycjonowania strony.
 • Czasu na wykonanie usługi.

Jak Państwo widzą jest to złożona usługa i jej cena zależy od wielu składowych. Dlatego proponujemy, aby w konkretnych przypadkach skontaktowali się Państwo z nami, a my zrobimy wycenę dla Państwa strony www.